- Komerční sdělení -finance
DomůNovinkyPlačková propagovala kryptofirmu, kterou vyšetřuje česká policie

Plačková propagovala kryptofirmu, kterou vyšetřuje česká policie

V Praze proběhla začátkem tohoto týdne razie, jejímž cílem byly podle deníku MF Dnes společnost Platon Life a její zakladatelé – manželé Daniel a Julie Tannerovi. Důvodem je podezření tamní policie, že v případě této společnosti obchodující s kryptoměnami včetně své vlastní, jde o Ponziho schéma. Platon Life je známý i na Slovensku a jejímu kryptomenu PlatonCoin může vlastnit množství Slováků.

Platon Life a její kryptomenu PlatonCoin totiž propagoval nejen uzbecký zápasník MMA Makhmud Muradov patřící mezi české i slovenské sportovní celebrity, reklamu jí dělala také jedna z našich nejvlivnějších tváří na sociální síti Instagram Zuzana Strausz Plačková, informuje společnost SOPHISTIC Pro finance

Zuzanu Strausz Plačkovou, která sama na Instagramu sleduje i Julii Tanner (@juliatanner.official), „followuje“ 860 tisíc sledovatelů. Je také tváří mnoha firem, které jí platí za to, že úspěšně propaguje jejich produkty. Podle zveřejněných informací si měsíčně díky takovýmto spoluprácem umí vydělat až 50 tisíc eur.

Vyjádření Zuzany Strausz Plačkové na Instagramu.
Kryptomenu společnosti Platon Life však mohlo propagovat mnohem více známých tváří, nejen Zuzana Strausz Plačková. Ještě loni totiž byla jedním z hlavních partnerů ankety Social Awards Slovakia (SOWA), na kterém Zuzana Plačková předávala jednu z cen.

San Diego, California, Nov 16th 2015: The bit coin was invented by Satoshi Nakamoto in 2008 as a digital form of money but no one truly knows who Satoshi Nakamoto is. Transactions are done through peer to peer networks without the need of a bank making it the first decentralized digital currency. This is a close up photo of several gold plated bitcoins together symbolizing the bit coin market, modern technology, finance, internet, trading, etc.

„Vyšetřování společnosti Platon Life je další ranou kryptosvětu, kde v poslední době vychází na povrch stále více podvodů. Samozřejmě je třeba počkat na výsledky vyšetřování, faktem však je, že manželé Tannerovi rádi ukazovali svůj luxusní život a ten mohli financovat iz klientských peněz. Pokud se podvod prokáže, negativně se to podepíše nejen na kryptosvětě. Společnost totiž dost výrazně využívala zdroje i na svůj marketing, přičemž manželům Tannerovým se na podzim 2021 podařilo dostat ik papeži Františkovi. Tomu měli představit svůj vzdělávací projekt zaměřený na finanční gramotnost v režii jejich firmy a informaci o tomto setkání šířili i prostřednictvím placených PR článků. Cíl mohl být jasný – oslovit i lidi, kteří nejsou na Instagramu, resp. kteří mají stále pochybnosti,” prohlásil Radoslav Valko, generální ředitel poradenské společnosti SOPHISTIC Pro finance.

Roman Vlček, předseda představenstva Slovenské asociace správcovských společností.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek