- Komerční sdělení -finance
DomůNovinkyVlaky se rušit nebudou. Resorty financí a dopravy se dohodly na dofinancování

Vlaky se rušit nebudou. Resorty financí a dopravy se dohodly na dofinancování

Chybějících 24 milionů eur na provoz vlaků se vykryje z kapitoly Ministerstva dopravy a výstavby SR. Obě strany se také dohodly na tom, že jednání o kompenzaci výpadku tržeb ZSSK ještě budou pokračovat.

Ministerstvo financí SR (MF SR) a Ministerstvo dopravy a výstavby SR (MDV SR) se dohodly na dofinancování vlakové dopravy na rok 2022. Na jednání se dnes na tom definitivně dohodli státní tajemníci obou ministerstev Marcel Klimek a Jaroslav Kmeť.

VIDEO: Ministr Doležel o rušení vlaků. Proč by to podle něj byl krok zpět?

Young Caucasian man sitting next to the window while riding on a train and using his camera.

\“Chci poděkovat předsedovi parlamentu Borisovi Kollárovi za to, že se aktivně vložil do vyřešení tohoto problému, vedení ZSSK, a také státnímu tajemníkovi Klimekovi za konstruktivní přístup,\“ zhodnotil výsledek jednání státní tajemník ministerstva dopravy a výstavby Jaroslav Kmeť.

Jeho protějšek z resortu financí Marcel Klimek dodal, že výsledkem náročných, ale konstruktivních jednání ministerstev a ZSSK je, že občané na Slovensku se nemusí obávat rušení vlakových spojení. Obě strany se také dohodly na tom, že jednání o kompenzaci výpadku tržeb ZSSK ještě budou pokračovat.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek