- Komerční sdělení -finance
DomůNovinkyŽelezniční doprava bude posílena o mimořádné letní vlaky

Železniční doprava bude posílena o mimořádné letní vlaky

Železniční společnost Slovensko, a. s., (ZSSK) a Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR podpoří domácí turismus a ekologii mimořádnými letními vlaky. Informoval o tom Tomáš Kováč, ředitel odboru komunikace a mluvčí ZSSK.

ZSSK po jednání s objednatelem dopravních výkonů MDV SR, národním portálem cestovního ruchu Slovenska Slovakia Travel, jakož i vyššími územními celky spustí již potřetí provoz letních sezónních spojů, aby tak podpořila domácí cestovní ruch. Při přípravě harmonogramu se vycházelo ze zkušeností z předchozích let, kdy se letní vlaky těšily oblibě, zejména do Banské Štiavnice či Staré Ľubovne.

„Slováci loni znovuobjevili Slovensko a rozcestovali se po něm. Od podpory letních vlaků si slibujeme, že přitáhnou turisty do různých domácích destinací. Jízdní řády jsme nastavovali tak, aby měli rekreanti dostatek času na pobyt na koupališti, cyklovýlet, plavbu po Dunaji nebo cokoli jiného, ​​co daný region nabízí. Slovensko je atraktivní země, do které není daleko odkudkoli z Evropy, a nabízí nevšední zážitky, aniž by museli lidé podniknout cestu do exotické země,“ řekl generální ředitel Slovakia Travel Václav Mika.

Close-up of young handsome man working on a laptop computer, commuting from or to work by train. The man is casually dressed. He is serious and seems committed with his work, while typing on his laptop. Night shot.


Kováč upřesnil, že letní vlaky, tedy spoje se sezónním omezením, budou jezdit od 11. června do 11. září 2022. Letos je pro cestující připravena novinka v podobě spojení na jih země – ze Zvolena do Štúrova a zpět. Kromě toho ZSSK, jak již tradičně, nabízí spojení do Muráně, na Červenou Skálu i do Banské Bystrice. Až 43 letních vlaků, které podpoří turismus na Slovensku, obohatí také 8 mezistátních sezónních vlaků do Polska a pravidelný autovlak do Splitu.

To, že jsou sezónní letní vlaky u cestujících oblíbené a stále více vyhledávané, dosvědčují podle Kováče i čísla přeprav. V loňské letní turistické sezóně se letními vlaky ZSSK přepravilo bezmála 42.000 cestujících. O rok dříve to bylo více než 23.000 cestujících.

Kováč dodal, že objednatelem dopravních výkonů je MDV SR, které zároveň tato spojení finančně zastřešuje. Ve vlacích platí standardní ceník ZSSK včetně všech druhů slev i bezplatné přepravy. Ve vlacích lze využít ceník Regional ve smyslu platného Přepravního řádu ZSSK tak, jako ve vlacích Osa a REX.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek