- Komerční sdělení -finance
DomůCestováníStředomořská destinace zmírnila omezení: Toto se mění pro rekreanty

Středomořská destinace zmírnila omezení: Toto se mění pro rekreanty

Před Velikonocemi a letními dovolenými se rozhodl Kypr odstranit některá protipandemická opatření. Ostrov ruší povinnost používat ve venkovních prostorách respirátor a při vstupu do muzeí co obchodů již nebude nutné prokazovat se očkovacím průkazem.

Bílé písečné pláže, stezky odhalující úchvatné scenérie, úrodné vinice, rušný noční život a prvotřídní archeologická naleziště – to je Kypr – mytologické místo narození bohyně Afrodity.

Ostrov je celoročně oblíbenou středomořskou destinací, ale zejména na jaře a v létě, kdy hřeje horké slunce a voda je příjemná na šnorchlování a koupání.

Podobně jako sousední Řecko, i Kypr uplatňoval na hranicích a na svém území během pandemie přísná opatření proti šíření koronaviru, která se nyní začínají postupně uvolňovat.

Kypr předpovídá úplné oživení cestovního ruchu do roku 2024
V současnosti jsou lidé na Kypru povinni nosit masky na jakémkoli vnějším veřejném místě, dokonce i na pláži, pokud vstanou z lehátka. Od 11. dubna už toto pravidlo neplatí.

Od 18. dubna se už lidé nebudou muset ani při vstupu do obchodů, galerií, muzeí a festivalů prokazovat očkovacím pasem nebo potvrzením o zotavení. kina a divadla se vrátí na 100% kapacitu.

young woman in white swimsuit with snorkel and mask snorkeling with an alive starfish in the Caribbean waters

Kypr v pondělí 18. dubna také uvolní svá vstupní pravidla a zruší požadavek, aby se neočkovaní pasažéři po příletu podrobili testu.

Pravidla vstupu

Kypr kategorizuje země do zeleného (nízkorizikového) a červeného (vysoce rizikové) seznamu. Na zeleném je jen velmi málo zemí, většina je v tom druhém, a tito cestující se musí prokázat očkováním nebo osvědčením o zotavení.

Neočkovaná osoba starší 12 let musí absolvovat test PCR 72 hodin před odletem nebo antigenový test 24 hodin předem. Za očkovanou osobu se považuje taková, která obdržela obě dávky, pokud od poslední dávky základní vakcíny uplynulo více než 270 dní (v případě vakcíny Johnson & Johnson stačí jedna dávka).

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek