- Komerční sdělení -finance
DomůFinanceMcDonald's restaurace se v Rusku opět otevírají, ovšem s novým názvem

McDonald’s restaurace se v Rusku opět otevírají, ovšem s novým názvem

Na archivním snímku ze dne 31. ledna 1990 Moskevci čekají v řadě před prvním provozem McDonald’s v tehdejším Sovětském svazu v den jejího otevření v Moskvě.

Americký řetězec rychlého občerstvení se 19. května dohodl na prodeji své ruské sítě jednomu z držitelů licence, Alexandru Govorovi. Ten prostřednictvím své firmy GiD LLC v rámci franšízy provozoval do té doby 25 restaurací.

McDonald’s po více než 30 letech ukončil své působení v Rusku, podobně jako jiné západní firmy odešel ze země po invazi její armády na Ukrajinu.

Nový vlastník otevřel v neděli zatím jen 15 rebrandovaných restaurací v hlavním městě a jeho okolí. Podle analytiků by jejich znovuotevření mohlo být testem, jak úspěšně se může ruská ekonomika stát soběstačnější a odolat západním sankcím.

Oleg Paroev, generální ředitel Vkusno & točka, uvedl, že společnost plánuje znovuotevření 200 restaurací v Rusku do konce června a všech 850 bývalých provozů amerického řetězce do konce léta. „Naším cílem je, aby naši hosté nepostřehli rozdíl ani v kvalitě, ani v prostředí,“ řekl Paroev na konferenci v bývalé první restauraci McDonald’s, která byla otevřena ještě za sovětské éry na Puškinově náměstí v Moskvě v roce 1990.

Nový majitel řetězce Govor uvedl, že společnost zaměstnávala 51.000 lidí. „Korporace mě požádala, abych v první řadě udržel stav zaměstnanců, abych dal lidem práci. To je to, co budu dělat,“ dodal.

Newhaven, United Kingdom – May 04, 2022: McDonald’s restaurant in Newhaven, United Kingdom. McDonald’s is the main fast-food restaurant chain in the world.

Rebrandovaný řetězec rychlého občerstvení si ponechá původní interiér McDonald’s, ale odstraní všechny odkazy na jeho starý název, řekl Paroev, který byl jmenován generálním ředitelem ruského McDonald’s týdny předtím, než Moskva 24. února poslala na Ukrajinu desetitisíce vojáků.

Paroev řekl, že společnost zachová „dostupné ceny“, ale nevyloučil, že v blízké budoucnosti mírně stoupnou.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek